Kütahyalılar Seyahat - Kocaeli Firma Rehberi - Kocaeli Firma Rehberi

Kütahyalılar Seyahat

157 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 30 Ocak 2019 22:52
  • KONU: Kütahyalılar Seyahat
  • EKLEYEN: www.KocaeliFirmaRehberi.net
  • YER: .

HAKKINDA

Kütahyalılar Seyahat

 

 

 

 

444 34 43

Adres:Dörteylül Mah. Belediye Otogarı Kütahyalılar Yazıhanesi Kütahya

Tel:0274 513 63 67

www.kutahyalilar.com.tr
 

Kütahyalılar Seyahat Hakkında

Kütahya iç Batı Anadolu bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Antik Çağ’da birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kütahya seramik ve çinileriyle meşhurdur. Birçok turist onları görmek için bu şehri yıl içinde ziyaret etmektedir. Kütahya Dumlupınar Üniversitesini bulundurmaktadır. Üniversite öğrencileri ve Kütahya’nın güzelliğini görmek isteyen turistler bu şehre gidiş geliş yapmaktadırlar. Seyahat için tercih edilen en önemli firmalardan bir tanesi de Kütahyalılar seyahattir. Kaliteli hizmeti ile tercih edilen bir firma olmuştur.

 

Kütahyalılar seyahat 42 üye tarafından 1984 senesinde Kütahya’nın ilçeleri olan Simav ve Gediz’in birleşmesiyle kurularak faaliyete geçmiştir. İki ilçenin birleşerek bir otobüs kooperatifi oluşturmak Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleşmiştir. Uzun yıllar önce kurulan bu kooperatif hiçbir sorun yaşamadan çalışmalarına hala devam etmektedir. İbrahim Altıner, Pala Kocabaş, Ahmet Bakıoğlu, Ahmet Özdoğan ve Osman Avseven bu şirketin kurucularıdır.

İki ilçenin birleşmesi fikri ekonomik olarak daha güçlü olma düşüncesinin sonucudur. Böylece sektörde öncü ve güçlü ekonomisi olan firmalarla baş etmek daha kolay olacaktır.

Kurulumunun ardından 1989 senesinde eski otobüsler satılarak yerine yenileri alınmıştır. Bu çalışmanın amacı fazla araç sayısını azaltıp güçlü araç sayısını artırmaktır. 2008 yılında tekrar otobüs filoları yenilenerek kurumsallaşma yolunda adımlar atılmıştır.