Safran Turizm - Kocaeli Firma Rehberi - Kocaeli Firma Rehberi

Safran Turizm

125 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 31 Ocak 2019 12:57
  • TARİH: .
  • KONU: Safran Turizm
  • EKLEYEN: www.KocaeliFirmaRehberi.net
  • YER: .

HAKKINDA

Safran Turizm

444 34 78

Adres:Ergenekon Mah. Şehirlerarası Otobüs Terminali No: 1 Karabük

Tel:0370 424 5990 – 424 5991

www.safranturizm.comSafkar Safran Turizm Hakkında

Safranbolu, Karadeniz bölgesinde bulunan Karabük ilinin bir ilçesidir. Doğal güzellikleri ile oldukça turist çeken bir yerdir. Safranbolu evleri ile bir kültür mirasıdır. 18. ve 19. yüzyıl Türk toplumunun kültürünü mimari olarak yansıtmaktadır. Safranbolu ilçesinde bulunan yaklaşık 2000 adet geleneksel yapıdan 1008 tanesi tescil edilerek yasal koruma altına alınmıştır. 17 Aralık 1994 tarihinde UNESCO tarafından Safranbolu dünya miras listesine alınmıştır. Safranbolu’da bu güzellikleri görmek isteyen birçok turist bu ilçeye gelmektedir. Safranbolu’ya görmek isteyen birçok insanın tercih ettiği otobüs firması ise Safkar Safran Turizm’dir.

Safran merkezli olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasına karayolundan seferler düzenleyen bir otobüs firmasıdır. Firmanın kurucuları Yılmazlar ailesinin üyeleridir.

Firmanın kurulduğu tarih 1945’te yıllara dayanmaktadır. O tarihlerde şehirlerarası taşımacılığın fazlaca yapıldığı yerlerden bir tanesi olan Karabük’te ilk olarak firma Karabük-İstanbul seferleri ile işe başlamıştır. Karayolu taşımacılık sektörünün en parlak dönemlerinden olan 1980’de yıllarda Karabük-Safranbolu arasında seyahat eden en büyük firma olan Safkar Safran Turizm 2004 senesinde geldiğinde ise kendini büyük bir yenilemeye gitmiştir. Yüksek kalitede sunduğu hizmet anlayışı ile yolcuların tercih ettiği bir firmadır. Seferlerin de kalite, konfor ve huzur bulunmaktadır.