Google Play Store'dan nasıl para kazanılır? - Kocaeli Firma Rehberi - Kocaeli Firma Rehberi

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

14 Kasım 2020 10:29

Google Play Store’dan nasıl para kazanılır?

Google Play Store’dan nasıl para kazanılır?

 

 

 

 

 

 

Google Play Store’dan nasıl para kazanılır?

 

Günümüzde mobil uygulamalar hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Şirketler, mobil uygulamalarla birçok farklı yoldan para kazanabilir.
Uygulamanız popüler olduğunda ve uygulama mağazalarında üst sıralarda yer aldığında, çok daha fazla para kazandıracaktır.
Bunun temel nedeni, daha fazla reklam geliri ve uygulama içi satışlardır.

Google Play Store’un günümüzün önde gelen uygulama platformu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hala büyümeye devam ediyor! Her geçen gün yeni kullanıcılar Android dünyasına katılıyor.
Android kullanıcılarının sayısı iOS kullanıcılarından neredeyse 3 kat fazladır. Play Store, uygulamalarını güvenli bir şekilde aldıkları yerdir. Şimdi, eminim Google Play Store’dan nasıl para kazanılacağını öğrenmek istersiniz.
Böyle bir kaynak, görmezden gelinemeyecek kadar iyidir. Para kazanma seçeneklerinize aşağıdan bakalım!

  

Uygulamanızı Google Play Store’da satma.

Google Play Store’dan para kazanmanın en doğrudan yolu , hiç şüphesiz uygulamanızı satmaktır.
Yine de, kullanıcıların ücretli uygulamanızı ücretsiz alternatiflere tercih etmesini istiyorsanız, bunlardan çok daha iyi bir hizmet sunmanız gerekecektir.
Kullanıcıların ücretli uygulamanızı tercih etmesini sağlayabiliyorsanız, uygulamanızdan para kazanmanın en doğrudan yolunu bulmuşsunuzdur.
Ancak, ücretli uygulamalarla başarılı olmak her zaman kolay değildir.
Çok özel bir niş hedeflemeniz ve orada en iyi çözümü sağlamanız gerekecek.
Hedef kitlenizin çok spesifik bir problemini çözemezseniz ve bunu deneyenlere kıyasla en iyi şekilde yaparsanız, kullanıcıların uygulamanızı seçme olasılığı çok yüksek olmayacaktır.
Ayrıca, iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına kıyasla ücretli uygulamaları satın almaya daha meyilli olduğunu bilmek de iyi olabilir.

Uygulama içi satın alımlardan para kazanma

Uygulama içi satın alımlar, uygulamanızla para kazanmanın en yaygın yollarından biridir.
En yaygın olarak oyunlarda ve diğer eğlence uygulamalarında kullanılırlar.
Oyun parası, yeni karakterler, karakter kıyafetleri vb.Gibi öğeler sunmak, kullanıcılarınızın bunlar için ödeme yapması için yeterince arzu edilebilir.
Bu şekilde uygulamanızı ücretsiz indirebilir ve keyfini çıkarabilir, ancak yine de onunla para kazanabilirsiniz.
Uygulamanız bir oyun değilse, yine de bu seçeneği takip edebilirsiniz. Örneğin, temel işlevleri ücretsiz olarak sunabilir, ancak bazı özellikleri “premium” hale getirebilir ve kullanıcıların bunları satın almasına izin verebilirsiniz.
Ancak, son yıllarda birçok kullanıcının uygulama içi satışlara ve mikro işlemlere karşı bir hoşnutsuzluk geliştirdiğini göz önünde bulundurun.
Özellikle ücretli öğeler içeren oyunlar “kazanmak için öde” olarak etiketlenir ve bazı kullanıcılar tarafından kullanılmayabilir.
Burada iyi bir denge bulmanız gerekiyor.

 

Sponsorluk ile para kazanmak

Uygulamanız için bir sponsorluk anlaşması alabiliyorsanız, bunun faydaları çok yönlü olabilir.
Öncelikle, tanınmış bir sponsor uygulamanızın tanıtımına yardımcı olabilir.
Daha sonra, iyi bir sponsorluk anlaşması tasarım, geliştirme ve pazarlama maliyetlerinizin çoğunu karşılayabilir ve dolayısıyla gelirinizi artırabilir.
Uygulamanız için bir veya daha fazla sponsorla, başlangıç ​​çizgisinin ilerisinde Google Play Store’dan para kazanmak için yarışa başlayacaksınız!

 
 

Sonuç olarak

Mobil uygulamalar dünyası her gün büyüyor ve yenilik yapıyor. Ancak, bu yöntemler hala Google Play Store’dan para kazanmanın birincil yolları olarak görünmektedir.
Bu seçeneklerden birini veya birden fazlasının bir kombinasyonunu seçebilirsiniz. Yine de, seçiminizi uygulamanızın türüne ve işlevlerine göre yapmanız gerekecektir.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, ücretli uygulamaların Google Play Store’da tanıtılmasının zor olabileceğidir. İmkansız olduğunu söylemiyorum.
Kesinlikle değil. Ancak, ücretsiz veya ücretsiz uygulamalarla, kullanıcıların uygulamanızı indirmesini sağlama olasılığınız çok daha yüksektir.

Gördüğünüz gibi, ücretsiz uygulamalarla para kazanmanın birçok yolu var.
Sadece reklamlarla ve uygulama içi satın alımlarla aşırıya kaçmadığınızdan emin olun.
Aksi takdirde, sinir bozucu olabilir ve dolayısıyla kullanıcılarınızı kaybedebilirsiniz. Unutmayın, ücretsiz uygulamalarla para kazanmak için mümkün olduğunca çok sayıda aktif kullanıcıya ihtiyacınız olacak.

 

 

 

 

saray çeyiz

Ocak Çakmak Tamiri

vaillant kombi kış ayarı

Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.