Cadillac Eldorado - Cadillac Golden Anniversary - Kocaeli Firma Rehberi

Cadillac Eldorado

302 ZİYARETÇİ

Cadillac Eldorado

 

 

Cadillac Eldorado’yu klasik bir otomobil olarak adlandırmak yeterli değildir. Prestijli otomobil terimi bile bu efsanevi otomobilin nesiller için ne anlama geldiğini tam olarak benimsemektedir. Bir Cadillac forumunun isimsiz bir üyesi, bir Cadillac’ın “farklı bir bakış, duruş ve varlık” ile “Amerikan vatanseverleri” için bir araç olan “ödün vermeyen, mazeretsiz bir Americana lüks” aracı olduğunu yazarken en iyisini söyledi.

 

 

 

 

Cadillac şirketi web sitesi, üretilmeyen araçlarının “gerçek sürücünün lüks kupası” olduğunu açıkladı. Otomobil sahiplerine üst düzey kullanım ve performans sunarken, iç sistemlerdeki konfor ve rahatlığı da sundu. Sahipler, sahip oldukları kuşaklara bağlı olarak standart veya ekstra özelliklerden yararlanabilirler. Bunlar iklim ve ses sistemleri için direksiyon simidindeki parmak ucu kontrolleri gibi şeylerdi. Nesiller geliştikçe, bir dizi lüks mevcuttu. Tek bir CD çalar, dijital sinyal işleme, uzaktan anahtarsız giriş, çift bölge devridaimi, orijinal Zebrano ağacı ve diğerleri ürün grubuna eklendi. Tüm bunlar, araca güçlü sürüşü sağlayan V8 motoru da dahil olmak üzere, deneyim paketinin bir parçasıydı.

Eldorado adı, ilk olarak şirketin 1952’deki Cadillac Golden Anniversary gösteri arabası için önerildi. Otomobilin, şirketin yıldönümünü işaretlemek için şirket içi bir yarışma düzenlendi. Ticaret bölümünden bir şirket sekreteri olan Mary-Ann Marini bu yarışmayı kazandı. Kazanan ismi, 1953 yılında otomobil üretildiğinde şirketin hattına eklenen, sınırlı sayıda dönüştürülebilen yeni Cadillac için kabul edildi.

Üretilen 1953 Eldorado’nun yalnızca 532 birimi vardı. General Motor’un 1951 şov arabasi Le Sabre’nin 1952’deki Golden Anniversary konsept otomobili ve hançerlerden, General Motor’un 1951’li gösteri arabasından gelen çarpma mermi unsurlarının eşsiz bir entegrasyonuydu. Sadece dört renk önerildi ve bunlar eşsiz renk karışımlarıydı. Renklerin resmi isimleri Alp Beyaz, Artisan Ocher, Aztek Red ve Azure Blue idi. Dönüştürülebilir üst kısımlar sadece iki seçenekle sunuldu; Beyaz veya siyah. Gösterge panelinde “Eldorado” adlı özel bir etiket rozeti vardı, ancak bunun dışında başka hiçbir rozet yoktu.

Dönüştürülebilen Orlon üstünü sarmak üzere tasarlanmış bir tonneau sert kapak, araba tamamen açıkken kapağın gizleneceği şekilde aynı hizada yerleştirildi. Diğer tasarım özellikleri arasında şık bir kemer hattı ve etrafı saran ön cam bulunmaktadır. Her iki unsur da şirketin Stil Şefi Harley Earl’ün favorisiydi. Diğer otomobil markaları bu iki unsuru kopyalardı, ancak Eldorado bu iki şık ilke öncülük etti.

 

saray çeyiz

Korniş Ustası montajı

kocaeli perde - saray perde

Ocak Çakmak Tamiri

vaillant kombi kış ayarı

kocaeli firma rehberi

Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor
Saray Perde Ev Tekstil
saray tül perde taç