Ford Mustang - Kocaeli Firma Rehberi - Kocaeli Firma Rehberi

Ford Mustang

805 ZİYARETÇİ

Ford Mustang

Orijinal Ford Mustang 17 Nisan 1964’te 2,368 $ ‘lık cazip bir fiyatla giriş yaptı. Bayiler, şık tasarımlı yeni araç talepleri ile doldu. Teksas, Garland’da, 15 müşteri aynı Mustang için teklif vermeye zorlandı. Kazanan teklif sahibi yeni arabasında gece boyunca uyumaya devam etti, böylece çekleri temizlenmeden önce altından satılmayacaktı.

Ford başlangıçta yaklaşık 100.000 adetlik yıllık satış öngörüyordu. Sadece ilk gün bayiler 22.000 Mustang siparişi aldı. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, yavru kuş aracının başarısı, yarış pistinde 1964 Indianapolis 500’ün pace aracı olarak gösterildiğinde resmiydi. Mustang’ın pazardaki ilk 12 ayında, 417.000 adetlik satışa imza attı. İki yıl içinde, satışlar bir milyona fırladı.

 

  

Ford’un orijinal midilli arabasının baş tasarımcısı Joe Oros, 1964bed adlı “Mustang ortaya çıktığında, tepki o kadar olumluydu” diye hatırlıyor: yıl boyunca gelin.

GÜMÜŞ EKRAN ÜZERİNE MUSTANG DEBUTS
Mustang’lar 1964’te büyük ekran gösterileri yapmaya başladı ve o zamandan beri yüzlerce önemli filmde dikkat çekiyor. 1964 yılında, Bond filmi Goldfinger, Ford’un yeni sportif otomobilini, güzel bir suikastçi tarafından sürülen beyaz bir 1964 modelini gösteren ilk filmdi. İsviçre Alpleri’nde kısa bir kovalamacanın ardından, Sean Connery, Aston Martin DB5’inde, Mustang’in lastiklerini ve sallanan panelini (epik film Ben Hur’dan bir araba yarışçısı numarası ödünç alarak) parçaladı. 1965’te, ilk Shelby yapımı Mustang yarışı olay yerine. B sınıfı Prodüksiyon Yarışması için Amerika Spor Araba Kulübü tarafından onaylanan yarış pisti için resmen hazır olan ilk seri üretilen otomobildi. Bu hafif arabaya inanılmaz bir ivmelenme sağlayan 306 beygir gücünde 289 metreküp modifiye edilmiş bir K-Kod motoru sahipti. GT350 Mustang, sadece Wardsledon White’da Guardsman Blue rocker stripes ile satışa sunuldu. “Gerçekten gurur duyduğum ilk araba” yı kullanan Carroll Shelby, 1967 Shelby Mustang GT500, 427 “Cobra Le Mans” motoruyla donatıldı. cu. in. V8. Düzgün bir gezinti için yetişkin bir spor otomobildi. Bu araçlardan sadece 2 binden biraz fazlası üretildi ve bugün onu daha değerli ve efsanevi Mustanglerden biri yaptı. 2000 yılında, 1967 GT500 “60 Saniyede Gitti” filminde çekiciliğini daha da artırdı. 1984 yılında Mustang 20 yaşını doldurdu ve bu özel yıldönümü hatıra, imza aracı için garanti verdi. Mustang’in 20. Yıldönümünü kutlamak için özel bir V8 motorlu Mustang GT kuruldu. Oxford White’da Canyon Red’ın iç tasarımıyla yapılan sınırlı bir baskıydı.Orijinal olarak yarış arabası olarak geliştirilen düşük hacimli 1993 Cobra R, üretimden önce tükendi.

1993’te, Ford’un yeni Özel Araç Ekibi (SVT), ince ancak farklı stillendirme ipuçlarını ve performans yükseltmelerini içeren sınırlı üretim SVT Mustang Cobra’yı tanıttı.

1993 Ford Mustang

90’lı yılların başlarında, Ressler ve şirket içindeki bir grup meraklısı, Ford Motorsports’un performans parçalarından (şimdiki Ford Yarış Performansı Parçaları olarak da bilinir) performans artışı için bir Mustang oluşturma fikri ile geldi. SVO Mustang programından alınan derslere dayanarak, bu grubun amacı Ford markasına sürüş meraklıları çekmek oldu.

Ressler, “Hepsi, şirket içinde Pazarlama, Mühendislik ve Ürün Planlama gibi farklı alanlarda kendi ev organizasyonlarına sahip olan bir konfederasyondu” dedi. “Birlikte çalıştığımızda, faaliyetlerimizi Özel Araç Ekibi veya SVT’de olduğu gibi tanımladık.”

Ressler, ekibin Ford’da ön plana çıkardığı pek çok projenin – Mustang Cobra gibi – üst yönetim tarafından resmi olarak onaylanmadığını söyledi. “Parayı daha yeni bulduk ve şirket için iyi şeyler yaptığımız sürece izin istememek için güvenli olduğumuzu düşündük” dedi. “Bağışlanmak için istekliydik ama asla mecbur değildik.”

MUSTANG, BİR BÜYÜK YAPMAKTADIR – Dördüncü ÜRETİMİN BAŞLATILMASI
Muzaffer bir yeni tasarım 1994 yılında piyasaya sürüldü ve bu hemen bir hit oldu. 1994 model yılı dördüncü kuşak Mustang’ın başlangıcını belirledi. Aynı “Fox” platformunun 15 yıl sonra meraklıları yepyeni bir görünüm ve his için hazırdı – ve Ford onlara istediklerini vermeleri için endişeliydi. Ford’un küçük ve orta büyüklükteki otomobiller için program yöneticisi olan William Boddie, “O zamanlar Mustang için ölmek ya da ölmek için bir durumdu” diye hatırladı. “Ford’daki birçok kişi Mustang’la yeterince para kazanamayacağımızı düşünüyor ve onu öldürmemiz gerektiğini düşünüyorlardı. Bu onların yanlış olduğunu kanıtlama şansımız olacaktı. ”Boddie’nin hatırlattığı gibi takımın vizyonu açıktı.

 

saray çeyiz